Return w Barcelonie (ferie 2016)

„Ferie tenisowe pod palmami”

W drugim tygodniu ferii, w dniach 20-27.02.2016 roku odbył się zimowy capmus tenisowy w Barcelonie. Jest to owoc podpisanego w grudniu porozumienia o współpracy pomiędzy Barcelona Tennis Academy a Klubem Tenisowym Return. W campusie wzięło udział 6 zawodników z całego kraju (Zamość, Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno). Podczas wyjazdu zawodnicy realizowali program treningowy oraz rekreacyjny (zwiedzanie Barcelony). Uczestnicy mieli do dyspozycji wspaniale położone obiekty Academii – 21 kortów tenisowych, 15 kortów do padla, basen, siłownię oraz restaurację z doskonałym hiszpańskim jedzeniem. Treningi na korcie odbywały się pod okiem trzech doświadczonych hiszpańskich trenerów BTA w dużej dawce godzinowej (3 godzinny w sesji porannej, 3 godziny w sesji popołudniowej). Ponadto, trening tenisowy był wspomagany treningiem fizycznym (ogólnorozwojowym) oraz mentalnym. Sprawdzianem umiejętności dla zawodników campusu były organizowane mecze i sparingi z innymi zawodnikami BTA dosłownie z całego świata.

Podczas części rekreacyjnej (2 popołudnia) zawodnicy zwiedzili charakterystyczne miejsca Barcelony tj.
Sagrada Família, Plaça de Catalunya, Katedra w Barcelonie, Zamek Montjuïc, Pomnik Krzysztofa Kolumba i La Rambla. Największą atrakcją jednak okazał się 3-godzinny pobyt na stadionie FC Barcelona – Camp Nou. Było to niesamowite i niezapomniane doświadczenie dla każdego sportowca.
Zaplanowany program został zrealizowany w 120% – zawodnicy wrócili do kraju zadowoleni, opaleni, naładowani pozytywną energią oraz bogatsi o nowe, tenisowe doświadczenia.
Wspomniany obóz jest początkiem długofalowej współpracy pomiędzy BTA a KT Return obejmującej organizację obozów w Barcelonie oraz w Zamościu, wspólne konsultacje tenisowe oraz turnieje. Więcej szczegółów dotyczących następnych przedsięwzięć wkrótce.

iHasta la vista!