Mistrzyni Polski w tenisie trenuje na kortach Returnu Zamość

   Trener KT Okęcie, Paweł Kalinowski, który jest uznanym  w kraju szkoleniowcem i kapitanem polskiej reprezentacji w prestiżowych zawodach międzynarodowych, tym razem przywiózł do Zamościa ponad 40 osobowa grupę zawodników, w tym także aktualną mistrzynię kraju Karolinę Konińską. Wśród warszawskich graczy techniką gry oraz sportowym talentem imponuje były deblowy mistrz kraju, a aktualnie instruktor tenisa Marcin Maszczyk.
      – W Zamościu mamy wszystko co potrzebne do przygotowania zawodników. a co najważniejsze przyjmowani jesteśmy tu bardzo serdecznie – mówi trener Kalinowski.

  W gronie szkoleniowców oprócz młodych instruktorów jest też wybitny znawca tenisa Adam Królak, autor kilkunastu książek i podręczników do nauki tej dyscypliny sportu.
      – Od kilku lat przyglądam się jak pięknie rozwija się tenis w Zamościu. Szczególnie miłe jest to, że czuje się tu wyjątkową serdeczność i niemal rodzinny klimat, coraz rzadziej spotykany w innych miejscach w  kraju. My też po kilku latach przyjazdów do Zamościa odczuwamy, że przyjmuje się nas tu jak w rodzinie – mówi trener Adam Królak.                

  Także dla zamojskich zawodników i trenerów spotkania, wspólne treningi i rozmowy z  warszawskimi tenisistami to nowa porcja cennych doświadczeń. Trener Paweł Kalinowski i Adam Królak  chętnie dzielą się swoimi uwagami, wiedzą i doświadczeniami.   Udzielają także konsultacji reprezentantom Returnu. Wymieniają również uwagi z zamojskimi szkoleniowcami.
      Zdaniem trenera Królaka treningi w Zamościu to także doskonała lekcja historii. Renesansowy Zamość imponuje i z każdym rokiem staje się atrakcyjniejszy.

  – W tym roku podziwiamy pomnik hetmana Jana Zamoyskiego, założyciela miasta. Zapewniam, żę tenisiści Okęcia po powrocie do Warszawy będą promować to piękne miasto – podkreśla Adam Królak.

  Podobał mu się także zakończony w minioną  niedzielę festiwal folklorystyczny „Eurofolk”, który w przerwach między treningami bacznie obserwował.